Velké znepokojení

Z velkým znepokojením jsem sledoval novoroční prohlášení francouzského prezidenta Macrona. Macron mj. uvedl, že se chce nadobro zbavit evropských národů a raději vytvořit jednotné společenství, ve kterém se budou všichni cítit jako jeden národ – Evropané. Chce, aby EU měla vlastního ministra financí, vlastní rozpočet a vlastní správu ekonomických záležitostí. Domnívá se také, že by Unie měla mít vlastní armádu a policii na svých hranicích, harmonizovaný daňový systém a politicky silnější Evropský parlament s nadnárodními stranami a hnutími. A státy, které tyto myšlenky nesdílí, by neměly být v srdci nové Evropy, se kterou Macron počítá.

Naše hnutí SPD tyto názory jednoznačně odmítá. SPD je součástí evropské parlamentní frakce Evropa národů a svobody (ENF) v čele s Marine Le Pen, ve které s ostatními 8 státy a jejich poslanci společně usilujeme a prosazujeme vznik alternativy k EU, kterou je transformace stávající EU na Unii evropských suverénních národů (U.E.N.). Tento projekt počítá se zachováním volného pohybu osob, služeb, zboží a kapitálu a také s právem na bezpečnost při zachování suverenity zemí a národní identity.

Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím SDÍLEJTE, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí. Přeji hezký den

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.