Sněmovna 10.1.2018

Hnutí SPD nebude hlasovat pro důvěru dnes navrhované vládě, protože tato vláda nemá v plánu prosazovat náš politický program a při pohledu na některé ministry nemá naši důvěru ani po personální stránce – podívejte se, co jsem řekl Andreji Babišovi ve Sněmovně. Nebudeme populisticky a alibisticky používat záminku vyšetřování Čapího hnízda – ať už bude Andrej Babiš vydán nebo ne, bude to stále ten samý Andrej Babiš se vším všudy, se kterým neměli problém jít do vlády lidovci se sociálními demokraty. Kauza bez ohledu na detaily vyšetřování není ničím jiným, než ukázkou kam vedou evropské dotace – k jejich zneužívání ze strany bohatých soukromých firem na úkor těch, co je těm bohatším musí ze svých daní platit. Je to zrůdný systém.

A na tomto systému dotací a jejich zneužívání se nepodílí jen Andrej Babiš, ale také všechny vládní partaje od ČSSD a KDU-ČSL po ODS a TOP 09.

Až tady bude pan Kalousek pokřikovat na pana Babiše, měl by si připomenout, že svému kamarádovi a předsedovi miliardáři Swarzenbergovi jeho vláda přiklepávala taky dotace a když porušil dotační podmínky, tak mu prominul vrácení celé dotace kvůli chybám a nesrovnalostem (4,5 milionu Kč).

O machinátorech z ČSSD a ODS, kteří mají za sebou machinace s miliardami z evropských fondů darmo mluvit. Příkladem je Regionální operační program Severozápad, který šetří policie, a kde svědci dokonce veřejně přiznali, že peníze tekly do stranických pokladen. Zástupci těchto stran by tedy měli také stát na hanbě a mlčet.
Ale zpátky k dnešnímu hlasování o důvěře menšinové vládě Andreje Babiše. Celostátní konference SPD, nám poslancům a předsednictvu SPD uložila podpořit jen takovou vládu, která pomůže realizovat programové priority SPD. K dnešnímu dni se s námi zástupci současné menšinové vlády, která dnes žádá o důvěru Sněmovny, na tomto nedohodli. Hnutí ANO vytrvale vládní spolupráci s SPD odmítá, přestože my jsme od prvního dne po volbách připraveni prosazovat náš politický program na vládní úrovni. A jsme připravení dělat i programové a personální kompromisy. Andrej Babiš se snaží mediálně vytvořit umělý dojem, že on je ten jediný, kdo chce pracovat na vládní úrovni. Není to pravda. My v SPD také chceme prosazovat program a pracovat ve vládě. Ale hnutí ANO nás odmítá, jelikož jsme mu nepohodlní.

To chápu, že se nás Andrej Babiš bojí, ale hnutí ANO si musí uvědomit, že dostalo ve volbách 29%, takže více než 70% občanů České republiky si nepřeje ani Andreje Babiše ani program hnutí ANO.

Také chápu, že chce Andrej Babiš vládnout České republice sám bez nikoho dalšího. Ale s faktem, že hnutí ANO na základě voleb nezastupuje zdaleka ani polovinu a dokonce ani třetinu občanů, je potřeba se demokraticky vypořádat. To je prostě demokracie, že ctíme i hlasy občanů, které dostali ostatní. A demokracií je také to, že když nedostanu ve volbách více než polovinu hlasů, tak se prostě musím o vládu rozdělit, a umožnit i jiným, aby mohli prosazovat politický program, který slíbili svým voličům.

Doufám tedy, že jednání o programových bodech našeho hnutí SPD budou pokračovat a za občany České republiky doufám, že dopadnou ku prospěchu všech, protože některé programové priority SPD vláda už na základě našich jednání do svého programového prohlášení přijala, byť velmi vykastrovaně, a jak s potěšením sleduji, přijímá je také stále větší část parlamentních stran.

Ta nejzásadnější témata hnutí SPD jsou však ještě před námi. Prosazení skutečné demokracie a naplnění ústavy, prosazení spravedlivého státu pro každého slušného občana a obrana evropské civilizace a České republiky proti invazi nepřátelských kultur.

Pochopitelně, dovolím si ještě malou poznámku k personálnímu obsazení menšinové vlády hnutí ANO. Pokud vláda chce, aby pro ní hlasovali poslanci SPD, pak by bylo dobré, neplivat nám a našim voličům do obličeje alespoň před hlasováním. Pokud jsme pro vás nepřijatelní, je to vaše svaté právo nás odmítnout – a my vás samozřejmě zase nepošpiníme tím, že bychom naše jména spojili s Vašimi tak, že bychom pro vás zvedli
ruku.

Jsme ochotní o prosazování našeho programu jednat téměř s kýmkoliv, ale bylo by dobré zachovat alespoň základní principy slušnosti, o kterých mnozí z vás tak rádi mluvíte. Jednání představitelů této vlády je stejně pokrytecké jako výkřik jakéhosi pána na prosincové pidi demonstraci proti naší mezinárodní konferenci zástupců evropských vlasteneckých parlamentních stran v Praze, který mohu stručně citovat takto: „Bojujeme za toleranci proti netolerantním, a ty podle nás netolerantní nikdy tolerovat nebudeme“. Tento výkřik přesně ilustruje nebetyčné pokrytectví nejen několika paní a pánů ministrů této vlády, ale také části této Sněmovny. S plnými ústy demokracie tady mnozí už desítky let úspěšně demokracii a práva občanů potlačují. A nejen to. Mají tu drzost se jedněmi ústy za demokraty označit, aby vzápětí jakýkoli pokus o demokracii usilovně odmítají – mám na mysli posílení moci občanů a kontroly nad politiky.

Dámy a pánové, pokud kdokoliv naší snahu o prosazení demokracie označí za extrémismus nebo dokonce fašismus, tak je to jeho osobní právo plivat a škodit. Na druhou stranu takový člověk nikdy nemůže a neměl by žádat, natož čekat moji důvěru a důvěru poslanců SPD. Krom velké sprostoty to ukazuje ještě navíc na absenci elementární inteligence. A takové ministry nikdo z nás nechce. Děkuji za pozornost.

———————-
Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím SDÍLEJTE, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí. Děkuji, že jste navštívili můj profil a přeji, ať se Vám daří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.