Nezveřejněná verze rozhovoru pro deník PRÁVO


NEZVEŘEJNĚNÁ VERZE – včera se mnou vyšel rozhovor v deníku Právo na různá aktuální témata, zde přikládám plnou verzi rozhovoru, která musela být z důvodu prostoru v deníku zkrácena. Co si o tématech v rozhovoru myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte. Děkuji.
Pane předsedo, v poslední době vaše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nabírá na preferencích, stejně jako jiné protiimigrantské strany. Přihrává vám hlasy uprchlická krize?
Já si to vysvětluji jinak: občané konečně prohlédli manipulace a lži vládních stran a dalších stran, které tuto vládu skrytě podporují. Zjistili, že jsou dlouhodobě obelháván- i, že tato vláda jedná proti jejich zájmům, že se Evropská unie snaží vnutit do ČR tisíce protizákonných imigrantů na úkor sociálního zabezpečení našich potřebných občanů. Vyčlenili na to už několik miliard korun, a to je teprve začátek. Mnoho lidí si začalo uvědomovat, že jsou svědky velké habaďůry, velké manipulace. A to je přece důvod stoupajících preferencí.
Vy ale přece nejste žádné nové zjevení na politické scéně. Jste už více než polovinu volebního období poslancem parlamentu.
S některými tématy jsem přišel v politice už před několika lety, například přímá demokracie nebo hrozba nelegální imigrace. Mnoho občanů teď zjišťuje, že jim ostatní strany ohledně přímé demokracie lhaly. Znejistilo je tehdy, jestli je to to pravé. Ale dnes opět zjišťují, že vláda a EU prokazatelně jednají proti občanům ČR, a oni se nemohou nijak bránit. Současný systém zastupitelské demokracie není skutečnou demokracií, kde by občané měli v závažných otázkách poslední slovo. Mnoho lidí by si i v průběhu volebního období přáli ovlivnit politiky jak referendem, nebo je odvolat. Je to i téma imigrace. Jak víte, já jsem se opravdu s tímto tématem, na rozdíl od 99% ostatních politiků, nevyloupl teprve letos. Ostatní politici se začali skutečně populisticky stavět k tomuto tématu čelem, až když zjistili, že je to populární, že jim to může přinést politické body. Já na toto téma upozorňoval několik let. Ani média si nebyla jistá, jestli to téma je aktuální, proto mě mnoho médií špinilo, dělalo ze mě xenofoba a populistu. Nakonec se ukázalo, že jsem upozorňoval na reálný problém, který tu mnoho let hrozil. Naše politická elita měla raději místo mé dehonestace připravovat zákony, které by tomuto problému zabránily.
Máte pocit, že by u nás přímá demokracie fungovala? K místním referendům většinou přijde mizivé procento lidí, z velké většiny jsou neplatná.
Děkuji, že jste na to upozornil. Moje novela zákona o místním referendu leží ve sněmovně už rok a půl. Vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL se chová stejně jako nějaká diktatura, úplně nedemokraticky a odmítá dávat moje zákony k projednání na plénum schůze, aby se občané o mých návrzích nedozvěděli. Já v novele navrhuji, aby kvórum u referend, po vzoru jakýchkoliv voleb – protože i volby jsou de facto referendem – bylo sníženo ze třiceti pěti procent na nulu. Kdyby občané viděli, že skutečně ovlivní veřejné dění, tak by přišlo mnohem více občanů. Když se ptáme, proč je malá účast, musíme se ptát i na to, zdali je nyní demokratický systém. U nás zákon o celostátním referendu nemáme. Ten můj vloni vládní poslanci zamítli. Jsme také poslední zemí v Evropě, která nemá přímou volbu či odvolatelnost starostů, primátorů či hejtmanů. A můj zákon na jejich přímou volbu a odvolatelnost mi tato vládní koalice letos zamítla.
Ohledně přístupu vládní koalice k opozici byste se asi vzácně shodl s Miroslavem Kalouskem (TOP 09), který si na to nedávno také stěžoval.
S panem Kalouskem se neshodnu určitě. Když se tato vláda uplynulý měsíc podřídila diktátu EU ohledně přijímání protizákonných imigrantů – jak víme, podle zákona musí imigrant žádat o azyl v první bezpečné zemi, tedy ne v ČR, a zrovna oni překračují hranice ČR, tedy páchají trestný čin – tak když jsme sháněli podpisy pro demisi vlády, tak se ukázalo, že jsou všichni domluveni, že skutek utek, a že o demisi vlády vlastně nikdo nestojí. Tam dochází k otevřené kooperaci, a viděli jsme to i u služebního zákona. Ten ODS a TOP 09, spolu s vládní koalicí prohlasovaly, protože se už těšily na to, jak ukotví svoje korýtkáře u teplého, plného korýtka. Nyní tu pan Kalousek kritizuje služební zákon! Spoléhá na to, že občané mají krátkou paměť, ale já ji krátkou nemám. Já tady sedím, a je to jedna velká komedie. I na hlasování o nedůvěře vládě se ukázalo, že jedinou skutečnou opozicí je tady SPD.
Není vyhlašování nedůvěry vládě skoro pokaždé jen rétorické cvičení opozice? Tuhle vládu přece jen tak neshodíte.
Já nejsem v politice, abych dělal cvičení, ale abych ze všech sil prosazoval program, za který mě zvolili voliči. Tedy používám všechny zákonné a legální metody, abych vytvořil politický tlak na splnění tohoto programu. Stejně tak se můžete ptát, proč sbíráme podpisy na referendum k vystoupení z EU, když to tato vláda stejně nepovolí, jestli to také není jen cvičení. No, není to cvičení. Politiku děláme tak, že různými konkrétními věcmi vytváříme soustavný politický tlak, a to je legitimní.
Tak mi řekněte konkrétně, jak chcete vyvolat tlak na prosazení referenda k vystoupení ČR z EU?
Zaprvé si musíme říci, že tato vláda zamítla můj návrh na referendum, kde by mohli občané hlasovat o celé šíři otázek. My jsme navázali kontakty na naše politické partnery i v zahraničí, a rádi bychom iniciovali celoevropské referendum o EU. Jezdím na zahraniční konference, kde se bavím o našem euroskeptickém pohledu. Vytváříme tedy i mezinárodní tlak. Opakovaně navrhujeme referendum o vystoupení ČR z EU v souvislosti s imigrantskou krizí, což je nevratný problém, který nás bude stát stovky miliard. Tisíc imigrantů znamená deset tisíc, protože tu máme zákon o slučování rodin, takže sem okamžitě pozvou všechny své příbuzné, vyznavače islámu. Začali jsme sbírat elektronickou petici za referendum, kde máme skoro sedmdesát tisíc podpisů, i papírovou petici, když budeme mít deset tisíc podpisů, ze zákona bude veřejné slyšení ve sněmovně. Snažím se hlásit do interpelací na premiéra, každý měsíc děláme demonstrace. Bojujeme za náš program na maximum v mezích zákona.
Skutečně máte pocit, že by do Česka mířily desetitisíce hord krvelačných islamistů, jak se snažíte naznačovat?
Říkal jsem, že je tu invaze nechtěných vetřelců, že jsme pod nájezdem vyznavačů islámu. Pomohu si důkazem: Europol, což je vlastně evropský Interpol, jasně veřejně sdělil, že v rámci migrační vlny je v Evropě několik tisíc bojovníků Islámského státu. Je to skutečně invaze nepřátelské kultury, která není kompatibilní s naší kulturou postavených na křesťanských základech. Přibližně polovina ekonomických imigrantů, kteří přicházejí z Turecka, což je bezpečná země, nemá ani doklady. Když jsem navštívil uprchlické tábory ve Vyšních Lhotách a Bělé pod Bezdězem, tak mi to bylo potvrzeno. Identifikace na našem území probíhá tak, že se jim otiskne prst a pak se jich zeptají: jak se jmenujete, a z jaké jste země? Nejdřív řeknou Írán, druhý den Irák, a pak jim spolubydlící na pokoji řeknou, že nejvýhodnější bude říct Sýrie, tak řeknou Sýrie. Poté co uplyne lhůta 42 dnů na základě dublinského protokolu, tak jsou propuštěni volně do prostoru České republiky. Ano, volně! Ptal jsem se, jak to probíhá. Odvezou je na nejbližší nádraží, otevřou dveře od auta, a běžte. Mají do sedmi dnů opustit republiku, to ale nedokáže nikdo zjistit. Nikdo už je nikdo nedohledá.
Takže tito mladí muži, plni sil, se tady volně pohybují, nikdo neví, kdo jsou. A všichni mi potvrdili, že ti, kdo jsou v těch táborech, je jen špička ledovce. Ti, které se tu podaří pochytat, protože tu páchají trestnou činnost nezákonného překročení hranic, a naše vláda tuto trestnou činnost podporuje. Schengen přece neznamená zrušení hranic, ČR má hranice, byť tam nejsou kontroly. To se i díky EU dostáváme do neuvěřitelných kotrmelců, což nemá jiné řešení než nulovou toleranci, to od počátku navrhuji. Česká vláda zatím odsouhlasila více než tři tisíce ilegálních imigrantů. Z toho tisíc pět set vláda schválila dobrovolně, vše proti vůli většiny občanů. I ministr vnitra Milan Chovanec musel uznat, že platí zákon o slučování rodin, takže tisíc pět set znamená třeba pět tisíc do dvou let. Když tu vezmeme v úvahu populační křivku, kterou mají vyznavači islámu, už teď vidíte, že když mluvím o deseti tisících, v budoucnu i statisících, tak mám pravdu. Většina těchto imigrantů v západní Evropě jsou nezaměstnaní, protože neumí jazyk. Zbylá společnost je musí živit.
Kde berete jistotu, že všichni uprchlíci jsou vyznavači islámu?
Před svědky jsem se ptal vedení obou imigračních zařízení, které jsem osobně navštívil. V Bělé pod Bězdězem zástupkyně ředitele sdělila, že nemají ani jediného křesťana, že to jsou všechno muslimové. Ve Vyšních Lhotách jsme se zasmáli, tam mi to původně nechtěli říct, šel jsem na to přes jídlo. Na základě toho mi řekli, že jsou všichni muslimové. Co je to tady za lži, když vláda říká, že to jsou křesťanští uprchlíci? Zřejmě je sem vláda musí nejdřív dovézt letadlem. Znova opakuji, že jsme terčem totální invaze vyznavačů islámu do Evropy s cílem islamizovat Evropu. Oni z hlediska svého náboženství to považují za normální, protože džihád podle Koránu končí až tehdy, kdy je celý svět podroben, a všichni jsou vyznavači islámu.
Polemizujete tedy s tím, že se jedná o uprchlíky před válkou?
S tím nemusím polemizovat, to je fakt. Já jsem před čtrnácti dny osobně jednal se syrským velvyslancem, který mi říkal, že drtivá většina těch ilegálních migrantů přichází do Evropy z Turecka. Turecko je z mezinárodního hlediska tzv. bezpečná země, kde válka není. Pakliže někdo odchází z Turecka, pak je to prachsprostý ekonomický imigrant, s cílem vysát z našich zemí maximum na úkor našich potřebných občanů. Proto směřují do Evropy. Já říkám léta to samé. My jsme se v našem hnutí politicky rozhodli. V životě jsme nemluvili o nějaké rase, sám jsem míšenec dvou ras. Nejsme ani xenofobové: my nemáme strach z neznámého. Naopak máme odůvodněné obavy z velmi známého, a to je radikální islám a rozpínavé islámské náboženství, a ze sociálního napětí a zvýšené kriminality, které jsou průvodním jevem takovéto nezákonné imigrace. Máme u nás milión handicapovaných, mnoho lidí, kteří žijí na hranici chudoby. Nesouhlasíme, aby se u nás vynakládaly miliardy korun na cizí nezvané vetřelce, na úkor našich seniorů, nebo na úkor příspěvků pro handicapované spoluobčany, které nebyly několik let valorizovány.
Vy možná strach z neznámého nemáte. Co ale ti lidé, kteří se pod vlivem médií i pod vlivem politiků bojí, když potkají na ulici občana tmavší pleti, a hned na něj volají policii, že se jedná o imigranta? Nevyděláváte politický kapitál i na tomto strachu?
Znovu připomenu, že už několik let říkám, že nám hrozí veliké nebezpečí. Média mě poplivávala, špinila a dehonestovala. Tedy já na tom vydělávat nemohl, když jsem to říkal v době, kdy mi to naopak nesmírně politicky ublížilo. I pučisté z Úsvitu ještě letos v lednu dělali tiskovou konferenci, že nesouhlasí s mými protiislámskými názory, a nyní, stejně jako ostatní politici, převlékli kabát. Jestli je někdo populista, tak ti, co říkají věci, které já říkám už léta, jen proto, že veřejná nálada je nyní na jejich straně. Kdyby média říkala už dávno to, co já tvrdím celou dobu, mohli by občané ČR být už dávno připraveni a nemuseli jsme teď s otevřenou pusou zírat, jak nás zaplavují hordy Afričanů a Arabů.
ČR zaplavují hordy Afričanů a Arabů? Vážně si to myslíte?
Zatím projíždějí, jestli jste si nevšiml. Naším územím procházejí dobré desetitisíce do Švédska, do Německa. Je známá pravda, že ty, které se podaří na našem území zadržet, je jen špička ledovce. Ano, zaplavují nás, ale zatím u nás nezůstávají. V okamžiku, kdy Německo řekne stop, začnou se rozptylovat na našem území. A opět jsme u krátkozrakosti politiků. Já říkám: připravme se na to včas, tak, aby nebyla ohrožena česká suverenita a česká státnost. Tato vláda souhlasila s porušením české suverenity, je to jako v roce 1939, nebo v roce 1968, kdy o nás bez nás někdo rozhodl o naší budoucnosti. Podvolila se diktátu EU, na rozdíl od slovenského premiéra Fica se ani nezkouší bránit opravnými prostředky. Problém je, že nám vládnou dva lidé, z nichž jeden nikdy v životě nepracoval a celý život, od narození je živen jen z daní občanů, a druhý je tak bohatý, že je odtržen od problémů obyčejných lidí. To je kombinace pro ČR velmi špatná. Já bych jim doporučil, aby jednou přestali jezdit s řidičem a šli mezi obyčejné lidi. Bez ochranky, bez všeho. Tam ať si poslechnou, co si lidé myslí.
Uměl byste si představit nějakou politickou spolupráci s vašemi bývalými kolegy z Úsvitu, vzhledem k tomu, že jste nyní na stejné, protiimigrantské vlně?
Když vás někdo zradí a je pučista, vrazí vám kudlu do zad, přestože se díky mému jménu dostali k lukrativním korýkům ve sněmovně, to už je charakterová vlastnost. Kdo je zrádce, tak tu zradu a puč udělá kdykoliv znova. S pučisty a zrádci nikdy spolupracovat nebudu. My jsme do SPD odešli z Úsvitu bez jediné koruny. Oni jsou vysoce v zisku, protože státní příspěvek se dostává jednou za půl roku. Jim přišlo a přijde ještě 51 miliónů korun. My v SPD nemáme nic. Požádali jsme naše příznivce, aby nám přispěli na transparentní účet.
Tam vám chodí stovkové a tisícové částky. Z čeho chcete financovat kampaň?
Žádné plány v tuto chvíli nemáme. Máme devět tisíc přihlášek, z toho už máme několik stovek řádných členů. Když vezmu počet přihlášek, jsme mezi pěti nejpočetnějšími stranami v ČR. Budujeme zcela masové hnutí a finance jsme zatím neřešili. Zatím pracujeme z příspěvků našich členů a sympatizantů. To téma samozřejmě přijde, protože bez peněz kampaň dělat nelze. Trvám na tom, aby to byly vždy transparentní peníze.
Umíte si představit například spolupráci s Martinem Konvičkou, lídrem Bloku proti islámu?
Rád bych spolupracoval s každým, s kým se shodnu na programovém tématu. Jenže spolupráce s panem Konvičkou asi nepůjde, protože se dal dohromady s Úsvitem. A pakliže se dal dohromady s pučisty a zrádci, kteří mě využili k tomu, aby se dostali do Sněmovny a pak dokonce hlasují proti přímé demokracii, tak to prostě nejde.
Je pro vás přijatelnější partner vůdce extremistické Národní demokracie Adam B. Bartoš, na jehož demonstraci jste se před časem objevil?
Lidsky mám pana Bartoše rád, ale řekl jsem mu jednoduchou věc: že odmítám být na demonstraci, kde se pálí vlajky, kde má v ruce oprátku, nebo kde vyhlašuje, že bude dělat nějaké seznamy nepřátel. Nemluvím o těch šibenicích, ty jsem tam ani neviděl, a to byli dva zoufalí občané někde v rohu. To byla skutečně mediální manipulace. Pan Bartoš to bohužel nedodržel, takže jsme se rozhodli, že se těchto demonstrací nadále zúčastňovat nebudeme. My jsme srdcem i duší demokraté, a odmítáme jakékoliv nedemokratické metody.
Nebudeme se účastnit akcí a spolupracovat se subjekty, které naznačují nedemokratické procesy. Jsme parlamentní strana a rádi bychom v rámci platné Ústavy uspěli ve volbách. Jiný postup si ani nedokážu představit.
Co si o tom myslíte Vy?
A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.
A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás již téměř 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na www.spd.cz
Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný – uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!
Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogy https://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ
Sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podíváte http://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz
Chcete mít na své profilové fotce na Facebooku naše logo SPD? Co se týče loga ve Vaší profilové fotce na Facebooku stačí kliknout na následující odkaz, stisknout JOIN NOW a několikrát potvrdit průběh tvorby Vaší nové profilovky:
https://www.picbadges.com/community/559f927d844a9d587118875a
(u některých profilů to nejde napoprvé, takže to zkuste opakovaně a půjde to)
A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) – tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd
Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým a vysvětlete jim, že to je hnutí Tomia Okamury, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde http://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/Let%C3%A1k-SPD-vysok%C3%A9-rozli%C5%A1en%C3%AD.pdf

Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost, příjmy i výdaje tohoto účtu může každý kdykoliv sledovat zde https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572

Děkuji a přeji, ať se Vám ve všem daří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.