Nesplněné vládní sliby

Když se nad nesplněnými vládními sliby zamyslíme celkově, tak je jich skutečně obrovská řada. Neudělali důchodovou reformu, takže důchodci živoří. Nevyřešili ani systém exekucí ani lichvu. Nevyřešili podporu rodin s dětmi, takže se nadále mladé pracující rodiny bojí mít více dětí. Zásadně také zbyrokratizovali podnikání. Za této vlády se zásadně zhoršila bezpečnost, takže po ulicích chodí vojáci a policisté se samopaly. Lidé mají čím dál větší obavy ze zhoršující se dostupnosti zdravotní péče. A také výsledky českých školáků se v mezinárodním srovnání zhoršují. A například ČSSD obelhala občany slibem, že vyřeší problematiku církevních restitucí. A vláda odmítla přijmout i slíbený zákon o referendu. Podívejte se na video ze Sněmovny, kde jsem vše shrnul – a vládní poslanci opět zamítli můj návrh na přijetí zákona o referendu.
Vážené dámy a pánové, znovu a znovu Vás žádám, stejně jako po celé volební období, abyste zařadili na program zákon o celostátním referendu. Před třemi lety jsem ho zde navrhl poprvé a zamítli jste mi ho hlasy poslanců ČSSD, hnutí ANO, KDU-ČSL, ODS a TOP09.
A od té doby ho zde neustále navrhuji a vy zákon o referendu odmítáte, aby občané nemohli sami vyjádřit svoji vůli. Vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL by měla už konečně přestat obelhávat občany a měla by se pustit do plnění vládního prohlášení a to bodu, který se týká slibu vládní koalice a koaliční vlády, že vláda prosadí zákon o všeobecném referendu. Žádám proto o pevné zařazení návrhu zákona o referendu tisk číslo 559 na pořad schůze a to na dnes po již pevně zařazených bodech.
Já i naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) navrhujeme takový zákon o referendu, aby občané mohli závazně rozhodnout například o vystoupení z EU, o odvolatelnosti politiků a jejich přímé hmotné odpovědnosti, o časově omezeném mandátu soudců a také o jejich hmotné odpovědnosti. Navrhujeme, aby občané mohli rozhodnout i o odmítnutí přijetí eura. Občané by měli mít právo hlasovat v referendu o jakýkoliv otázkách, na které sesbírají dostatečné množství podpisů pod petici za vyvolání referenda. Podle mého názoru by měl být počet podpisů pro vyvolání celostátního referenda 100 tisíc. Hlasovalo by se tak jen o skutečně celostátně palčivých otázkách.
Nalijme si čistého vína – lidem nezbývá po třech letech vlády ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL v jejich peněženkách o nic více než tomu bylo za předešlé vlády Miroslava Kalouska a ODS. Jsme jen svědky nákladného a líbivého marketingu, ale skutek utek. Tato vláda je obrovským zklamáním.
Co si o tom myslíte Vy? A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.
A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás více než 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na http://spd.cz/?lfshow
Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný – uspět letos v říjnu ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!
A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) – tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd¨

Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogy https://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ
Sledujte také můj instagramový účet: https://www.instagram.com/tomio.cz/
A sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podíváte http://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz
Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost. Uveďte prosím vždy v souladu se zákonem do poznámky vaše celé jméno, adresu trvalého bydliště a datum narození. V případě firmy obchodní název a IČ. Nebo uveďte tyto Vaše údaje na náš mail dary@spd.cz . V případě darů přes 1000 Kč je třeba ze zákona darovací smlouva, prosím vytiskněte si dvakrát darovací smlouvu zde http://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/SPD-darovac%C3%AD-smlouva.pdf , vyplňte Vaše údaje, oba výtisky podepište a zašlete nám na adresu Hnutí Svoboda a přímá demokracie – SPD, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Sněmovní 1, Praha 1, 118 26. Námi podepsaný výtisk Vám zašleme následně zpět na Vaši adresu. Příjmy i výdaje našeho transparentního účtu může každý kdykoliv sledovat zde https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572
Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde http://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/Let%C3%A1k-SPD-1-ks-na-jednom-A4.pdf
Děkuji, že jste navštívili můj profil a přeji, ať se Vám daří.
Foto: ČTK/Luděk Peřina

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.