Musí to spytlíkovat, aby to veřejnost spolkla

Západ se chce s Rusy smířit, protože jinak válku s islamisty vyhrají Rusové bez nich. To by byla špatná reklama pro podvodníky, co islamisty stvořili a podporovali. Ale jelikož je nutné sbližování s Ruskem představit jako vítězství Západu, tak ministr hospodářství Francie Macron řekl, že chce Západ letos v létě zrušit sankce proti Rusku, pokud prý bude respektován mírový proces dohodnutý v Minsku. A státní tajemník USA Kerry na konferenci v Davosu také zmínil možnost zrušení protiruských sankcí, když budou dohody z Minsku naplňovány.

No, netuším, jak to Washington s Bruselem spytlíkují, aby to veřejnost spolkla. Myslím, že bude třeba, aby se začal Kyjev snažit a přestal porušovat dohody z Minsku. Dodnes pučisté z Majdanu nesplnili základní politické body smlouvy.

Dnešní veřejnost v celé Evropě je už hodně kritická a odolná vůči manipulacím. A samozřejmě Rusko nemá zapotřebí Západu ustupovat, sankce dlouhodobě nejvíc poškodily Evropu, Rusové prošli sice díky Západu krizí, ale ta zemi posílila. I přes útoky spekulantů a západních vlád začal rubl růst a ekonomiku Putin postupně a úspěšně přesměroval na Čínu a další mimoevropské země. Ruský vlak dávno ujel a Evropská unie jen ztratila miliardy eur na obchodu s Ruskem a to na velmi dlouho a některé oblasti natrvalo.

Rusko už Evropě nevěří a nebude pro ni strategickým partnerem. A je spíš možné, že cílem sankcí bylo poškodit Evropskou unii a oslabit její pozici při vyjednávání tolik kritizované smlouvy TTIP, tedy Transatlantické dohody o obchodu a investicích mezi EU a USA, protože i největší laik ví, že Rusy ekonomicky ani lidsky nepoložil ani Hitler s milionovou armádou, natož nějaké sankce.

Dnes, když jsme ztratili Rusko, musí Evropa o to usilovněji hledat jiné trhy včetně USA – a to je, řekněme si, komu ku prospěchu?

Přijďte všichni v sobotu 6.února ve 14h na MEGA DEMONSTRACI na Václavák: NE islámu, imigrantům a neodpovědným politikům a rozkradené zemi a ANO referendu o vystoupení z EU, bezpečné zemi, přímé demokracii a ochraně národních zájmů!

Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte.
Děkuji, že jste navštívili můj profil a přeji ať se Vám daří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.