Kdo řídí premiéra Sobotku?

Mělo by se konečně veřejně vyjasnit, kdo řídí zezadu premiéra Sobotku. Proto jsem navrhl zařadit jako mimořádný bod programu na schůzi Sněmovny „Diskusi nad jednáním premiéra Bohuslava Sobotky“. Vládní koalice ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL však samozřejmě nadále vzájemně spolupracuje, takže mi tento bod ZAMÍTLI. Nenechte se jimi ošálit, hrají jen předvolební marketingovou komedii.
Zařazení mnou navrženého bodu by bylo přitom logické, jelikož by tato diskuse navázala na minulou debatu o tom, zda pan ministr financí Andrej Babiš řídí či ovlivňuje novináře ve svých médiích. To byla z mého pohledu sice trochu zbytečná debata, protože Andrej Babiš si přece logicky koupil média pro to, aby je řídil, stejně jako každý jiný podnikatel. Jelikož je však zároveň politikem, tak z mého pohledu by to stačilo jen otevřeně veřejně přiznat, stejně tak jako to dělá KSČM, která zcela otevřeně řídí svoje celostátní Haló noviny. Je to jasné a transparentní, všichni o tom ví, a nikdo nemá problém. To, že MF Dnes a Lidové noviny manipulují s informacemi proti nepohodlným politickým protivníkům, jako jsem například já a naše hnutí SPD, to je fakt a víme to také všichni – já sám s tím mám dlouhodobé zkušenosti.
To, co bychom však měli také projednat, je otázka, kdo řídí pana premiéra? Je faktem, že už před volbami mnozí komentátoři vyjádřili obavy, že, cituji: „Nyní půjde o to, jestli ČSSD bude autonomní stranou, nebo slabým článkem budoucí vlády, kde si bude někdo vodit premiéra na provázku“.
Pan premiér Sobotka měl skutečné zaměstnání jen jednou ve svém životě a to když pracoval v mládí jako koncipient pro svého spolužáka a kamaráda právníka a lobbistu Radka Pokorného a je tu z veřejných zdrojů mnoho indicií, že pan Sobotka pro svého šéfa pracuje dodnes – a tady nejde jen o tvrzení pana ministra financí Andreje Babiše, ale dokonce i ministra průmyslu za ČSSD pana Mládka, tedy spolustraníka a člena vlády Bohuslava Sobotky, který prohlásil, že za jeho pádem stál ne pan premiér, ale pan Pokorný.
Pozoruhodné je, že jsem se letos již dvakrát ve svých interpelacích ptal pana premiéra Sobotky, zdali se stýká s lobbistou Radkem Pokorným a zdali s ním konzultuje. A řekl jsem, že mi stačí jen odpověď ano nebo ne. Obdržel jsem dvě písemné odpovědi a ani jednou mi pan premiér na moji otázku nedokázal přímo odpovědět. I proto je potřeba zařadit tento bod na program schůze, abychom se konečně dozvěděli pravdu.
Nejen z tohoto pohledu bychom měli také hlasovat o důvěře vládě. Myslím, že tato vláda ztratila důvěru celé republiky – a pokud ji navíc řídí podle informací zprava i zleva lobbista pan Radek Pokorný, pak bude čitelnější, když ČSSD navrhne jako premiéra přímo pana Pokorného nebo jeho partnera pana Zdeňka Bakalu – tedy podle všeho opravdové šéfy pana Sobotky. Pak by bylo vše pro občany transparentní, aby se mohli správně ve volbách rozhodnout, komu dají hlas.
Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli souhlasíte, prosím sdílejte. Přeji hezký den.
Foto: ČTK/Kateřina Šulová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.